Illustration

13 Лист. 2019

ПРО ШКОДУ КАЛЬЯНУ І ВУГІЛЛЯ WUGIL

Україна входить до п'ятірки провідних країн по вирощуванню волоського горіха. Ядро волоського горіха захищено твердою шкаралупою, яку треба розколоти, і від якої потрібно позбутися, щоб отримати очищений кінцевий продукт, готовий до вживання. В результаті очищення волоського горіха утворюється велика кількість шкаралупи.
У нас виникла ідея використовувати шкаралупу волоського горіха для виробництва вугілля для кальяну на унікальному обладнанні з застосуванням оригінальної технології, що дозволяє отримати максимально екологічно чисте кальянне вугілля, яке заподіює мінімальну шкоду організму людини. Численні експерименти і постійне вдосконалення обладнання в кінцевому підсумку призвели до створення такого продукту - вугілля для кальяну WUGIL.
Якщо хтось думає, що найбільшої шкоди при палінні кальяну приносить нікотин, що знаходиться в тютюні, то це не так. Процитуємо тут цитату з хорошої статті «Чим небезпечний кальян» (http://hookahm.ru/vred/opasen-li-kalyan).
Кальян - це пристрій, який дозволяє нагріти тютюн вугіллям, пропустити дим через воду і вдихнути в себе. До небезпечних елементів віднесемо вугілля і тютюн. Багато хто чомусь забуває про вугілля, думаючи, що лише нікотин і смоли несуть небезпеку для здоров'я.
Чим небезпечний кальян:
1) Чадний газ;2) Гаряче повітря;3) Нікотин;4) Смоли в тютюні;5) Інфекції в шлангу.
Чадний газ в кальяні
Отруєння кальяном найчастіше трапляється при активному вдиханні чадного газу. Чадний газ йде від вугілля, проходить через чашу з тютюном і у вигляді диму відправляється по всьому кальяну в сторону легень. Коли ви вдихаєте в себе дим з кальяну, пам'ятайте, що крім смаку тютюну до вас відправляється чадний газ від вугілля.
Гаряче повітря
Гарячий дим - найнебезпечніша складова будь-якого паління. Чим довше трубка, тим сильніше охолоджується дим. Паління через трубку менш небезпечно, ніж паління сигарети. Паління кальяну ще безпечніше для легких, але ризик залишається завжди. Слідкуйте, щоб дим був якомога прохолодніше.
Нікотин
Нікотин є наркотиком. Швидко виводиться з організму, звикання більше психологічне, ніж фізичне, але все-таки наркотик.
Смоли в тютюні
Будь-який тютюн містить смоли. При палінні кальяну небезпеку становлять і смоли, крім усього іншого.
Інфекції в шлангу
При палінні кальяну в шланг потрапляють індивідуальні інфекції. Особливо часто вони потрапляють в шланг під час продування кальяну. Стафілокок – бактерія, яка зустрічається в шланзі найчастіше.
КАЛЬЯН НЕБЕЗПЕЧНИЙ, ЗНИЖУЄМО РИЗИК
Про те, чим небезпечний кальян можна прочитати в попередній частині. З кожною з небезпек можна впоратися і знизити ризик негативного впливу кальяну на людський організм.
Чадний газ в кальяні можна прибрати в два етапи:
Ставте вугілля так, щоб воно гріло краї чаші, а не підпалювали сам тютюн. Вугілля гріє край чаші, чаша рівномірно підігріває тютюн, в результаті, кальян стає м'якше і соковитіше, а тютюн не підгорає;
Якщо курите на чашці фанел або з центральним тунелем в тютюні, то не робіть центральних отворів у фользі. Якщо зробити центральний отвір у фользі, то вийде, що ви безпосередньо вдихаєте чадний газ, навіть без диму від тютюну;
Використовуйте спеціальні пристрої для контролю жару, які не пропускають чадний газ безпосередньо в чашу. Наприклад, Kaloud Lotus (і подібні пристрої) прогрівають рівномірно стінки чаші, мінімізуючи саму кількість повітря, який попередньо проходить через вугілля.
Гаряче повітря минає за допомогою додаткового охолодження диму. Чим довше шахта і шланг, тим краще охолоджується дим. Мінімальний шлях повинен становити від двох з половиною метрів між чашею і мундштуком. Також можна додавати лід в колбу або ставити саму колбу в відро з льодом.
Нікотин прибрати з кальяну найпростіше – доситатньо палити безнікотинові тютюн.
Смоли в тютюні прибираються за допомогою фільтрації диму у воді або молоці, а також частина смол осідає по всьому шляху проходження диму (шахта + шланг). Чим довше шлях, тим менше смол.
Інфекції в шланзі кальяну можуть бути небезпечні, а можуть бути практично нешкідливими. В першу чергу, завжди мийте кальян після куріння. Якщо ви збираєтеся вже лягати спати, або у вас не вистачає часу, то зніміть вугілля і перекладіть його в безпечне місце (а найкраще залити водою); шахту необхідно витягти з колби з водою. Завжди виймайте шахту з води, якщо закінчили палити кальян.
Паліть кальян тільки в компанії людей, яким довіряєте, що вони нічим не хворіють, бо інакше є ризик отримати або передати шкідливу бактерію через шланг. Сам стафілокок, яким лякають любителів кальяну, не є настільки небезпечний при передачі через шланг, організм здорової людини в стані з ним впоратися без вашої уваги, але якщо у вас ослаблений імунітет, то ризик стає реальним.
ЧИМ ЩЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАЛЬЯН
Візьміть кальян і зробіть його безпечним (як в попередньому розділі). Чи небезпечний кальян тепер? Так, небезпечний. Кальян небезпечний завжди. Одна іскра в непідготовленому приміщенні і виникає ризик пожежі. Купуйте якісне вугілля для кальяну. Навіть у мене були випадки, коли я дув на вугілля, а іскра пропалювала одяг і залишала опік на тілі.
Будьте обережні з вибором тютюну: купуйте якісний тютюн від відомих виробників. Так завелося, що в США найбільш широко розвинений ринок Hi-End товарів, так що при покупці американських тютюну і американського вугілля найменша ймовірність отримати щось шкідливе з кальяну.
Паліть кальян обережно. Бажаємо густого і димного кальяну!
Отже, на першому місці за небезпекою кальяну стоїть чадний газ, що виділяється при горінні вугілля. Тому дуже важливо купувати вугілля для кальяну з мінімальним виділенням чадного газу при горінні. Вугілля для кальяну WUGIL повністю відповідає цим вимогам. Кожен, хто пробував наш продукт, зауважив, що після куріння кальяну на вугіллі WUGIL не болить голова.
Нашим завданням було створити максимально екологічно чисте вугілля, тому ми не додаємо в наш продукт ніякої хімії, потрібної для прискорення розпалювання, поліпшення механічної міцності кубика, забезпечення його міцності після розпалу, щоб він не розколювався при горінні. Завдяки цьому вугілля для кальяну WUGIL не відтворює неприємного запаху при запалюванні і горінні. Шкода, що наноситься організму при палінні на вугіллі WUGIL мінімальна.
Також важливим є те, що при горінні кальянного вугілля WUGIL виділяється достатня кількість жару, але при цьому тютюн не перегрівається. Перегрів тютюну, як зазначено вище, призводить до виділення небезпечних для здоров'я речовин. Тут ще слід згадати про рекомендації не дихати гарячим повітрям.
Тому трошки перефразовуємо закінчення статті про шкоду кальяну:

Отримуйте задоволення без шкоди для свого здоров'я!
Купуйте вугілля для кальяну WUGIL!